Ministria e Jashtme e Bjellorusisë ka publikuar një foto të vendit ku sot pritet të zhvillohen negociatat Rusi-Ukrainë.

Në postimin e bërë në Twitter, shihet një tavolinë e gjatë dhe flamujt në krye.

“Në Bjellorusi, gjithçka është gati për negociatat Rusi-Ukrainë. Në pritje të mbërritjes së delegacioneve”, njoftoi ministria.