Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar 81 raste të reja me COVID-19.

Kështu bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Sot janë shëruar 403 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.022. 

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

27 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: 

Në 24 orët e fundit janë dhënë 329 doza të vaksinës kundër COVID-19. 

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 

1.812.571 doza të vaksinës. 

Deri më sot 815.710 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. 

Deri më sot janë dhënë 97.340 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19. 

Nga 1.699 testime, 81 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. 

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. 

Sot janë shëruar 403 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.022. 

Në total numri i rasteve aktive është 2.058. 

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!