Kryeqyteti i Ukrainës, Kievi u zgjua me zhurmat dhe pamjet e bombardimeve nga lufta që nisi dje pasi Rusia filloi pushtimin.

BBC ka publikuar pamje të një shpërthimi të madh në mëngjes në Kiev.

Pamjet tmerruese të këtij shpërthimi u incizuan nga banesa e një banuesi të Kievit.

VIDEO