Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit, tre qytetarë kanë vdekur si pasojë e infektimit me Covid-19.

Gjithqashtu, gjatë 24 orëve të fundit 257 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Në total numri i rasteve aktive është 3 mijë e 57.

Raporti i plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.005 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

809.730 doza të vaksinës.

Deri më sot 814.299 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 96.643 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 2.840 testime, 257 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 593 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 219.502.

Në total numri i rasteve aktive është 3.057.