Moderatorja e emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana Osmani, është një ndër figurat më të njohura të ekranit shqiptar, e cila ka mbledhur një numër të madh ndjekësish në Instagram.

Para disa ditësh, moderatorja festoi ditëlindjen e saj. Për të gjithë kuriozët, Arbana ka lindur më 7 maj të vitit 1983 dhe s moderatorja ka mbushur plot 36-vjeç.

Ne te njejten date ka lindur dhe i dashuri i saj Eduarti, por ai ka lindur plot 4 vite me pas.