ABC ka siguruar ekskluzivisht pamjet e momentit kur i vihet një sasi eksplozivi tek porta e banesës së presidentit të FSHF, Armando Duka.

Gjithçka ka ndodhur brenda pak sekondash ku i riu ndez fitilin e lëndës plasësë dhe më pas largohet me vrap.

Vetëm pak çaste pas shpërthimit në zonë shfaqet policia.