Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë publikoi një video që tregon ushtarët e saj duke kryer stërvitje pranë Krimesë së aneksuar. Ushtarët praktikuan vendosjen e shpejtë të raketave BM-21 “Grad”.

Me 100 mijë trupa ruse të grumbulluara pranë kufirit me Ukrainën, shumëkush ka frikë se Moska po përgatitet për një sulm dhe ShBA-ja me aleatët e saj po përpiqen për një front të bashkuar me shpresë që ta parandalojnë atë ose të bashkërendojnë një përgjigje, nëse nuk arrijnë një gjë të tillë./VoA

https://fb.watch/aHO14o979A/