Informacioni rreth serisë së ardhshme Samsung Galaxy S22 ka “rrjedh” prej disa muajsh, kështu që nuk ka shumë të panjohura përpara lansimit të tij në shkurt.

Sidoqoftë, është gjithmonë interesante të shikosh paraqitjet e reja dhe të konfirmosh disa nga specifikimet e pajisjeve të ardhshme.null

Tani në internet janë shfaqur lajme të reja të Galaxy S22 Plus, duke zbuluar se dizajni nuk do të ndryshojë nga standardi Galaxy S22, kështu që vetëm Ultra do të mbetet unik në seri.

Informacionet e reja thonë se një version i telefonit inteligjent me procesor Snapdragon nuk do të shfaqet në tregun evropian, megjithëse u fol për shkak të problemeve të supozuara në prodhimin e procesorit Exynos 2200.

Galaxy S22 Plus do të ketë një kamerë kryesore 50 megapikselë në anën e pasme, si dhe një kamerë ultra të gjerë 12 megapikselë dhe një kamerë telefoto 10 megapikselë. Ekrani do të arrijë një ndriçim maksimal prej 1750 nits dhe do të mbështesë shkallën e rifreskimit përshtatës.

Telefoni inteligjent do të peshojë rreth 195 gram dhe do të mundësohet nga një bateri 4500 mAh me mbështetje për karikim 45W.