Nga ora 13:30 sot zhvillohet njëri nga derbit më të zjarrtë të Evropës ku ndeshen Manchester City e Chelsea nw Premier Leguae.

Chelsea është në presion të fitores pasi në të kundërtën humbë edhe garën në luftë për titull kur dihet se është 10 pikë mbrapa dhe një diferencë prej 13 pikëve do ta bënte pothuaj të pamundur luftën në vazhdim.

Në anën tjetër Guardiola me Cityn janë të vetëdijshëm se nëse dëshirojnë ta shmangin Chelsean nga rrugëtimi i titullit duhet të fitojnë dhe kjo e bënë luftën shumë të nxehtë.

Tashmë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare të cilat mund t’i shihni më poshtë.