Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e së premtes në Shqipëri.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4,8 dhe epiqendra e tërmetit ishte 12 km nga qyteti i Pukës.

Dridhjet janë dëgjuar edhe në Prizren.