Është shënuar goli i parë në El Clasico

Janë Los Blancos që kanë shënuar golin e parë në minutën e 24-të të ndeshjes.

Presioni në mesfushë bëri që Busquets ta humbet topin dhe nga ai të përfitojë Benzema që pasoi për Vinicious Junior, i cili pasi vrapoi për disa meta arriti që ta mposhtë ter Stegen duke shënuar golin e parë në këtë ndeshje.