Roma e ka rritur në 3:1 epërsinë kundër Juventusit, në derbin e javës në Serie A që po zhvillohet momentalisht në kryeqytetin italian.

Henrikh Mkhitaryan shënoi për 2:1 për Romën në minutën e 48-të.

Ne
Ai e mposhti portierin e Juves me një goditje nga largësi dhe falë topit të devijuar nga mbrojtësi vizitor.

<a href="http://

https://platform.twitter.com/widgets.js“>http://<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”es” dir=”ltr”>Remate desde fuera del área de Mkhitaryan que se termina desviando en De Sciglio, el cual descoloca a Szczesny. En el comienzo del segundo tiempo, la Roma da vuelta el resultado y se vuelve a poner por delante. <br><br>ROM 2 – 1 JUV <a href=”https://t.co/eAsrqpPP8m”>pic.twitter.com/eAsrqpPP8m</a></p>&mdash; 𝙎𝙖𝙣𝙩𝙞𝙖𝙜𝙤 🏟️ (@santicoque) <a href=”https://twitter.com/santicoque/status/1480248969456406531?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 9, 2022</a></blockquote> https://platform.twitter.com/widgets.js