Tymi i cigares është shumë i bezdisshëm. Era nuk është e lehtë për t’u pastruar. Nëse shtëpia juaj ende mban erë shumë kohë pas pirjes së duhanit, provoni këto pesë truke dhe do të na mbani mend. Ato janë të lehta dhe efektive!

Ajri

Hapi i parë është: hapni dritaret dhe ajrosni hapësirën. Më pas vendosni një tas me uthull mu në mes të dhomës. Uthulla thith aromat dhe e bën këtë pa kosto për ju dhe pa kimikate toksike, siç bëjnë disa freskues të ajrit. Era do të zhduket!

Tapete

Nëse qilimat tuaja marrin erë, shtoni sodë buke, lëreni për pak dhe fshijeni.

Rroba

Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm për këtë problem dhe janë të vetëdijshëm për vështirësinë për të hequr qafe erën e keqe të gojës. Provoni të vendosni sodë buke në rrobat tuaja, varni pranë dritares në mënyrë që të marrin ajër të pastër dhe pas gjysmë ore ato do të jenë gati për t’i veshur përsëri.

Makinë

Pikërisht e njëjta gjë në makinë: sodë buke.

Duart

Nëse era e keqe e cigareve nuk ju lë duart me sapun, përdorni lëng limoni. Është antibakterial dhe u jep atyre një aromë shumë më të freskët.

Këto truke të thjeshta janë efektive, jo toksike dhe të lira! Provojini ato./